Niewątpliwie maszynka do włosów to jedno z najważniejszych narzędzi pracy każdego barbera. By mogła jednak posłużyć jak najdłużej, należy odpowiednio o nią dbać i systematycznie przeprowadzać jej konserwację oraz pielęgnację. W przeciwnym razie sprzęt bardzo szybko ulegnie zniszczeniu i koniecznością może okazać się jego wymiana na nowy egzemplarz. Co więc należy zrobić, by właściwie dbać o to akcesorium?

Czyszczenie maszynki do włosów to podstawa!

Na rynku istnieje wiele modeli tego akcesorium, lecz sposób ich czyszczenia jest w każdym przypadku praktycznie każdy sam. Niezależnie więc od tego, czy jesteś profesjonalistą i używasz zaawansowanego sprzętu (np. BaByliss Pro Gold), czy też próbujesz swoich sił we fryzjerstwie w zaciszu własnego domu, powinieneś mieć na uwadze kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim czyść maszynkę do włosów po każdym strzyżeniu. By to zrobić, musisz w pierwszej kolejności zdemontować jej ostrze. Następnie za pomocą pędzelka (najczęściej jest dołączony w zestawie razem z maszynką oraz oliwką, jeśli nie to musisz dokupić go samodzielnie) pozbądź się włosków ze wszystkich zakamarków ostrza. Na końcu zdezynfekuj je (możesz użyć np. sprayu do maszynek BaByliss PRO 4w1), naoliw oraz ponownie zamontuj wyczyszczone ostrze.

Konserwacja to ważny krok w utrzymaniu bardzo dobrego stanu akcesorium

Samo oczyszczenie ostrza jednak nie wystarczy. W celu zachowania jego najwyższych właściwości powinno stosować się również płyny przeznaczone do ich płukania. Preparaty tego typu pozwalają na usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz kurzu. Ponadto niwelują ładunki elektrostatyczne. Jak w takim razie z niego skorzystać? Wlej płyn do niemetalowego pojemnika, a następnie zanurz ostrze na 30 sekund. To wystarczy, by odpowiednio je zakonserwować. Na rynku istnieją również spraye chłodzące, które redukują tarcie i powodują mniejsze wytwarzanie ciepła. Z ich także możesz skorzystać. Wcześniej wspomnieliśmy również o naoliwianiu ostrza - czyń to systematycznie po każdym strzyżeniu.

Przechowuj maszynkę do włosów w bezpiecznym miejscu

Chodzi głównie o to, by nie osadzał się na niej kurz. Ponadto, akcesorium zostawione na wierzchu blatu, może zostać łatwo strącone na podłogę i w ten sposób się uszkodzić. Z tego też względu najbezpieczniejszą formą przechowywania jest umieszczenie sprzętu wraz ze wszystkimi akcesoriami w sztywnym futerale i schowanie go w szufladzie, do której nie będą miały dostępu dzieci.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Witaj. Na tej stronie używamy ciasteczek. Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce.